Regeneracja akumulatorów trakcyjnych

Specjalnie dla naszych klientów, w ramach serwisu, wprowadziliśmy usługę regeneracji akumulatorów trakcyjnych, dzięki której baterie odzyskają pierwotne parametry pracy.

Akumulatory trakcyjne są urządzeniami, które podczas codziennej eksploatacji podlegają bardzo dużym obciążeniom. Nieprzerwana wielogodzinna praca, trudne warunki, w jakich baterie są eksploatowane, oraz niefachowa obsługa – to wszystko sprawia, że żywotność akumulatorów trakcyjnych ulega skróceniu.

Wymiana zużytych baterii na nowe to niemała inwestycja, jednak bardzo często okazuje się, że niesprawne baterie mogą odzyskać swoją pełną sprawność dzięki ich regeneracji. 

Które czynniki mają negatywny wpływ na parametry pracy akumulatora?

Aby bateria trakcyjna mogła zachować swoje parametry przez możliwie długi okres czasu, należy przestrzegać pewnych zasad eksploatacyjnych. Wśród czynników, które w największej mierze przyczyniają się do przedwczesnego zużycia akumulatora, należy wymienić:

• zbyt niski poziom elektrolitu:
akumulator trakcyjny, jak każda bateria kwasowo-ołowiowa, wymaga obsługi. Oznacza to, że poziom elektrolitu powinien być regularnie uzupełniany.
• niewłaściwe ładowanie:
akumulatory trakcyjne zostały zaprojektowane do pracy w tzw. pełnych cyklach. Oznacza to, że bateria każdorazowo powinna być rozładowana do końca i ładowana do końca. Używanie akumulatora w tzw. pół-cyklach powoduje nadmierne zasiarczenie i w rezultacie skraca jego żywotność.
• niefachowe modyfikacje:
często zdarza się, że użytkownicy akumulatorów trakcyjnych na własną rękę dokonują napraw lub modyfikacji urządzenia. Nie należy zapominać, że każda niefachowa ingerencja prowadzi nie tylko do uszkodzenia baterii, ale stwarza także realne zagrożenie podczas jej użytkowania!

Co daje regeneracja akumulatorów trakcyjnych?

Regeneracja akumulatorów trakcyjnych pozwala na przywrócenie niemal całkowitej sprawności zużytej baterii. Jej głównym celem jest wydłużenie czasu pracy, uzyskanie możliwie krótkiego czasu ładowania i poprawa wszystkich pozostałych parametrów eksploatacyjnych akumulatora. W wyniku tego procesu możliwe jest uzyskanie nawet 85-ciu proc. pojemności znamionowej akumulatora.

Na czym polega regeneracja akumulatorów?

Przeprowadzany przez nas tzw. duży serwis obejmuje wszelkie czynności niezbędne do przywrócenia pierwotnych parametrów pracy akumulatorów trakcyjnych. Na czynności serwisowe przy usłudze regeneracja baterii trakcyjnych składają się:

• regeneracja akumulatorów trakcyjnych, kontrola stanu wszystkich połączeń oraz sworzni,
• odsiarczanie baterii,
• kontrolne rozładowanie akumulatora,
• przeprowadzenie ładowania eksploatacyjnego,
• skorygowanie gęstości w każdym z ogniw baterii,
• usunięcie elektrolitu ze skrzyni akumulatora,
• dokładne czyszczenie i malowanie skrzyni,
• wymiana wszelkich elementów akumulatora, które uległy uszkodzeniu.

Regeneracja akumulatorów trakcyjnych przez specjalistów Fhu Alex

Wszelkie wyżej opisane czynności wykonywane są przez profesjonalnych, doświadczonych serwisantów. Oferowany przez nas pakiet rozwiązań, w tym regeneracja akumulatorów trakcyjnych gwarantuje znaczącą poprawę parametrów pracy akumulatora, dzięki czemu unikną Państwo dodatkowych kosztów, związanych z zakupem nowych baterii.

Zapraszamy do kontaktu.