Akumulator trakcyjny

Akumulator trakcyjny od FHU Alex to gwarancja niezawodności i wydajności w zasilaniu pojazdów elektrycznych.  Zaprojektowany, z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, akumulator trakcyjny spełni Twoje oczekiwania podczas pracy w magazynach, na polach golfowych, w przemyśle i innych zastosowaniach.

Zapoznaj się bliżej z ofertą baterii trakcyjnych od FHU Alex. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach i dostępnych opcjach dostawy!

Jak dbać o akumulator trakcyjny?

Na żywotność i jakość akumulatora trakcyjnego wpływa wiele czynników. Pierwszym czynnikiem, który od razu nasuwa się na myśl to prawidłowe uzupełnianie ubytków elektrolitu wodą destylowaną. Brak systematycznego uzupełniania wycieków elektrolitu wodą, może przyczynić się do deformacji płyt ołowianych oraz zwarcia. Zła obsługa akumulatora trakcyjnego  może doprowadzić do  jego przegrzania w trakcie ładowania na sucho, a to  spowoduje uszkodzenie ogniw.

Gdy zauważamy, że taki akumulator źle pracuje, w pierwszej kolejności należy sprawdzić poziom elektrolitu – płyty muszą być przykryte! Kiedy jest on zbyt niski trzeba, uzupełnić go wodą destylowaną.

W przypadku prawidłowej pracy taka czynność powinna być wykonywana co najmniej raz na tydzień. Wodę powinniśmy dolewać zaraz po ładowaniu, gdyż elektrolit rozszerza się podczas ładowania i może spowodować wyciek. Dzięki prawidłowej eksploatacji i prawidłowemu ładowaniu znacznie przedłużymy żywotność takiego akumulatora!

Drugim czynnikiem wpływającym na wytrzymałość akumulatora trakcyjnego jest właściwe jego ładowanie. Akumulatory trakcyjne muszą pracować w pełnych cyklach!  Chodzi o to, aby były w pełni naładowane (do 100% swojej pojemności ) i rozładowane w dozwolonym progu. Próg ten dla akumulatora kwasowego wynosi do 80% pojemności znamionowej. Natomiast w przypadku akumulatora żelowego do 60-70% .

Według producentów akumulator trakcyjny, który będzie odpowiednio użytkowany wytrzyma ok. 1500 cykli dla kwasu oraz 1200 cykli dla żelu.  Co najważniejsze te źródła zasilania nie powinny być pozostawiane w stanie częściowego lub całkowitego rozładowania na dłuższy czas. Taka sytuacja spowoduje  zasiarczanie baterii, czyli zmniejszy jej pojemność i skróci czas pracy. Należy wówczas odsiarczyć akumulator specjalnym prostownikiem serwisowym.

Potrzebujesz regeneracji akumulatora? Skontaktuj się z naszym serwisem!

Czym jest akumulator trakcyjny ?

Akumulator trakcyjny, jest źródłem zasilania zaprojektowanym do zasilania pojazdów elektrycznych. Przeznaczenie tego źródła zasilania wpływa na sposób jego budowy. Konstrukcja powinna być wytrzymała na wstrząsy i bezpieczna w użytkowaniu. Akumulator trakcyjny składa się z obudowy (skrzyni), ogniw kwasowych lub żelowych, łączników, śrub oraz wyprowadzeń z gniazdem, które umożliwiają podłączenie go do pojazdu.

Dodatkowo akumulatory mogą zawierać dodatkowe  systemy jak BFS (napełnianie) oraz EUW (napowietrzanie), a także czujniki: temperatury, poziomu cieczy w skrzyni i BLINK – poziomu elektrolitu w ogniwie.

 

akumulator trakcyjny budowa ogniwa

 

Wyróżniamy różne technologie w produkcji baterii trakcyjnych, które pozwalają na podział tych źródeł zasilania na następujące rodzaje: akumulator trakcyjny kwasowo-ołowiowy oraz akumulator trakcyjny żelowy. W zależności od rodzaju, akumulator trakcyjny wymaga różnego poziomu zaangażowania w obsługę przez użytkownika. Różnice w budowie wpływają również na parametry ładowania oraz wydajność tych baterii.

akumulator trakcyjny

 

W ofercie FHU Alex znajdziesz zarówno tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe jak i akumulatory żelowe oraz litowo-jonowe. Potrzebujesz pomocy w doborze akumulatora trakcyjnego? Skontaktuj się z nami już dziś, nasz zespół doradców dobierze odpowiednią baterię do Twojego pojazdu!

Akumulator trakcyjny –  główne zastosowania

Kiedy wiesz już z czego składa się serce elektrycznej mobilności pora poznać główne zastosowania akumulatora trakcyjnego!

 •         Wózki widłowe, paletowe oraz magazynowe
 •         Podnośniki koszowe i zwyżki
 •         Sprzęt transportu wewnętrznego
 •         Elektryczne pojazdy użytkowe
 •         Elektryczne samochody osobowe typu MELEX
 •         Pojazdy szynowe
 •         Łodzie i jachty
 •         Wózki golfowe
 •         Magazyny energii

W ofercie FHU Alex znajdziesz odpowiedni akumulator trakcyjny niezależnie od planowanego zastosowania. Współpracujemy z najlepszymi producentami baterii trakcyjnych na rynku: baterie Sunlight, baterie TAB, baterie Exide, baterie Kronos czy BPower. Podaj nam przeznaczenie, my dobierzemy akumulator trakcyjny, który sprosta Twoim oczekiwaniom!

Akumulator trakcyjny  – najważniejsze zalety!

Akumulator trakcyjny odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu przekształceń w kierunku bardziej zrównoważonej i ekologicznej mobilności. Dlaczego ta technologia rewolucjonizuje wiele gałęzi przemysłu? Przyjrzyjmy się zaletom tego źródła zasilania:

 •         Niska emisja szkodliwych substancji – pojazdy zasilane bateriami nie emitują szkodliwych gazów spalinowych, tym samym są bardziej ekologiczne!
 •         Mały koszt eksploatacji – eksploatacja pojazdów zasilanych elektrycznie często kosztuje mniej, w porównaniu z innymi źródłami napędu, takimi jak silniki spalinowe.
 •         Cicha praca – pojazd z akumulatorem trakcyjnym pracuje niezwykle cicho, co ma znaczenie w miejscach gdzie wymagana jest kontrola natężenia hałasu.
 •         Łatwa konserwacja – te źródła zasilania są praktycznie bezobsługowe, wymagają minimalnej konserwacji, więc są łatwe w utrzymaniu.
 •         Szybka i efektywna ładowalność – technologia ciągle się rozwija umożliwiając szybkie ładowanie baterii, co ogranicza problem przerwy w dostępie do pojazdu.

Postaw na wydajne i trwałe baterie trakcyjne do FHU Alex! Skontaktuj się już dziś i otrzymaj spersonalizowaną ofertę!