Akumulatory do wózków widłowych

Akumulatory do wózków widłowychAkumulatory trakcyjne do wózków widłowych określane są potocznie mianem monobloków. Znajdują one szerokie zastosowanie, w tym m.in. w wózkach widłowych, w łodziach czy w pociągach. W ofercie firmy FHU Alex można znaleźć szeroki wybór monobloków. W sprzedaży dostępne są akumulatory do wózków widłowych GNB Exide oraz monobloki TAB Polska. Akumulatory trakcyjne marki TAB Polska dostępne są w wersji MultiDry oraz Motion. Zarówno baterie Tab MultiDry jak i baterie Motion zostały przystosowane do lekkich wykorzystań trakcyjnych. Baterie TAB MultiDry odznaczają się hermetyczną konstrukcją oraz obudową odporną na wstrząsy. Elektrolity są zamknięte w wacie szklanej. W bateriach wykorzystana została także centralna rekombinacja wodoru i tlenu. Aby w przyszłości uniknąć korozji baterii, do ich produkcji użyto wysokiej jakości stopów. Produkty są przyjazne dla środowiska – istnieje możliwość poddania ich recyklingowi.

Baterie TAB MultiDry

Akumulatory do wózków widłowych z bateriami TAB MultiDry znajdują zastosowanie w różnego rodzaju maszynach sprzątających, wehikułach elektrycznych, wózkach dla osób niepełnosprawnych, łódkach, wózkach stosowanych na polach golfowych, w systemach zabezpieczeń i alarmach, bateriach słonecznych, kamperach i przyczepach kempingowych oraz w systemach podtrzymywania napięcia UPS. Najczęściej jednak akumulatory z bateriami TAB MultiDry wykorzystywane są do produkcji wózków widłowych. Akumulatory do wózków widłowych powinny się odznaczać długą żywotnością, bezpieczeństwem użytkowania oraz bezpieczeństwem dla środowiska. Takie są właśnie akumulatory firmy TAB Polska. Akumulatory do wózków widłowych TAB MultiDry są całkowicie bezobsługowe. Mają zamkniętą obudowę i można je wykorzystać w wielu różnych urządzeniach. Dzięki odpornej na wstrząsy konstrukcji zapewnione zostaje bezpieczeństwo i stabilność akumulatorów w czasie transportu. Stabilna konstrukcja pozwala także uniknąć wycieków. Dodatkowo zastosowano w bateriach TAB MultiDry sterylną obudowę. Dzięki niej możliwe jest zastosowanie akumulatorów również w zakresie produkcji energii z alternatywnych źródeł. Bardzo wydajny system ładowania baterii akumulatora gwarantuje dłuższą witalność niż w przypadku standardowych baterii. Zgodnie z obowiązującą normą EN 60254/1 baterie TAB MultiDry są w stanie przepracować minimum 400 cykli przy czynniku 75 % wyładowania.

Akumulatory TAB Motion

We wszelkiego rodzaju wózkach widłowych elektrycznych, jak również w wózkach dla osób niepełnosprawnych, łódkach itp zastosowanie znajdują również baterie trakcyjne TAB Motion. Zostały wykonane w trakcie przyjaznego dla środowiska procesu produkcyjnego. Posiadają odporną na wstrząsy obudowę oraz wewnętrzną rekombinację tlenu i wodoru. Są także bardzo wydajne i gwarantują pracę przez co najmniej 300 cykli przy zastosowaniu co najmniej 75% wyładowania, zgodnie z obowiązującymi normami.

Akumulatory GF-V

W ofercie firmy FHU Alex można także znaleźć akumulatory trakcyjne typu GF-V. Są one produkowane przede wszystkim z myślą o przemyśle. Znajdują zastosowanie w bezosobowych systemach transportu, ruchomych pomostach roboczych, wózkach elektrycznych czy w maszynach do sprzątania. Baterie do wózków widłowych (trakcyjne) typu GF-V uznawane są za niezwykle solidne i trwałe monobloki. Odznaczają się bardzo niskim poziomem rozładowania ( około 700n cykli przy rozładowaniu 75%, zgodnie z obowiązującymi normami). Cechuje je także długa żywotność.