Akumulatory żelowe, akumulatory trakcyjne żelowe

Baterie trakcyjne są produkowane z myślą o dostarczaniu energii do napędów pojazdów elektrycznych, które najczęściej poruszają się na terenie magazynów, zakładów pracy itp. Baterie trakcyjne znajdują szerokie zastosowanie przy produkcji wózków widłowych oraz wózków podnośnikowych. Każda bateria trakcyjna zapewnia zapewnia bardzo dużą trwałość w czasie pracy oraz gwarantuje odporność na mechaniczne naprężenia. Baterie trakcyjne zbudowane są z szeregu kilku takich samych ogniw, które połączone w szereg umieszcza się w skrzyniach metalowych. Skrzynie z kolei pokrywane są od wewnątrz materiałem kwasoodpornym. O pojemności akumulatorów trakcyjnych decyduje łączna pojemność pojedynczych ogniw, które zostały wykorzystane do budowy baterii trakcyjnej.

Trwałość baterii trakcyjnych

Akumulatory żelowe, w których stosuje się baterie trakcyjne żelowe odznaczają się bardzo długą żywotnością. Okazuje się, że trwałość baterii trakcyjnej kształtuje się na poziomie okołów 1500 cykli, przy założeniu, że bateria jest eksploatowana we właściwy sposób. Niewłaściwe zastosowanie i nieprzestrzeganie norm dotyczących konserwacji i użytkowania baterii wpływa na skrócenie rzeczywistej długości życia baterii. W ofercie FHU ALEX znaleźć można akumulatory żelowe, baterie trakcyjne i ogniwa trakcyjne, takich znanych firm, jak TAB Polska, EXIDE czy SUNLIGHT. Baterie te stosowane są powszechnie przez wiodących producentów wózków widłowych i innych urządzeń elektrycznych, takich jak STILL, KOMATSU, NISSAN, CLARK, JUNHEINRICH czy TOYOTA. Akumulator żelowy znajduje zastosowanie także w przypadku podnośników i wózków widłowych, które są produkowane w Polsce np. WA, WW itp. Zgodnie z wymaganiami klienta firma FHU ALEX może dostarczyć także dodatkowe akumulatory trakcyjne o niestandardowych parametrach.

Akumulatory żelowe – budowa

Akumulatory żelowe oraz baterie trakcyjne są wytwarzane w najnowocześniejszej technologii połączeń skręcanych. Technologia ta jest oparta na wykorzystaniu elastycznych łączników typu flexi, które nie tylko gwarantują wytrzymałość połączenia ale dają także pewność, że połączenie będzie odporne na rdzę oraz będzie chronione przed powstawaniem zwarć. Ponadto technologia elastycznych łączników typu flexi daje możliwość stworzenia ochrony przed powstaniem zwarć bocznych, które mogą się pojawić w razie jazdy po nierównym terenie. Doskonałą jakością odznaczają się akumulatory trakcyjne żelowe oraz baterie trakcyjne marki SUNLIGHT. Są one powszechnie wykorzystywane we wszystkich tych systemach, gdzie bateriom stawia się wysokie wymagania odnośnie energii oraz niezawodności. Baterie SUNLIGHT zostały stworzone z ogniw trakcyjnych. Zapewniają doskonałe parametry działania oraz bardzo długą żywotność. Z powodzeniem mogą być zastosowane zarówno w małych urządzeniach, jak i pojazdach elektrycznych. Akumulatory żelowe i baterie SUNLIGHT odznaczają się zastosowaniem płyt pancernych, określanych także mianem płyt rurkowych. Zaś do produkcji ujemnych elektrod zastosowano płyty kratkowane. Baterie SUNLIGHT zapewniają dostępność 100% pojemności już od pierwszego cyklu. Nie ma potrzeby, aby bateria przepracowała 10 czy 20 cykli aż osiągnie nominalną pojemność. Takie możliwości powstały dzięki zastosowaniu nowatorskiej formuły RED LEAD.