Baterie trakcyjne TAB

Firma TAB powstała w 1965 roku jako jedna z firm należących do Holdingu Rudnik Meźica w rejonie gdzie od 350 lat prowadzona jest działalność związana z przetwórstwem ołowiu. Przez pierwsze 15 lat TAB produkował na licencji firmy TUDOR – Szwecja.

Po 1980r firma uruchomiła swój własny departament badawczo-rozwojowy, którego działalność zaowocowała własną produkcją wszystkich rodzajów baterii kwasowo-ołowiowych oraz VRLA z regulowanym zaworem w technologii AGM produkowanych w dwóch nowoczesnych skomputeryzowanych fabrykach.

Wysokiej jakości baterie produkowane są zgodnie z normami ISO 9001, ISO 14001 i EAQF – znane na całym świecie, w szczególności w Słowenii, we Włoszech, Niemczech, Holandii, Austrii, Grecji, Rosji, Węgrzech, Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i wielu innych.

Baterie trakcyjne TAB – zastosowanie:

Baterie trakcyjne TAB Polska w typach EPzS i PzB oraz żelowych PzV są przeznaczone do napędu różnych pojazdów elektrycznych (wózków widłowych, lokomotyw w kopalniach, pojazdów trakcyjnych i transportowych).
Baterie mogą być wykorzystane we wszelkiego rodzaju urządzeniach elektrycznych, takich jak: wózki widłowe, elektryczne maszyny drogowe, maszyny czyszczące, itp.

Bezobsługowe baterie żelowe TAB są nowymi zaawansowanymi technicznie
akumulatorami trakcyjnymi w rodzinie napędowych produktów energetycznych TAB.

Baterie  żelowe TAB produkowane są w technologii VRGLA żel (akumulatory kwasowo-ołowiowe wyposażone w automatyczne zawory odpowietrzające i elektrolit w postaci żelu) zgodnie z normą EN 60254-2.

Baterie trakcyjne żelowe TAB – cechy produktu

Ze względu na wysokie bezpieczeństwo pracy i wysoki stopień przyjazności dla środowiska, bateria trakcyjna żelowa TAB jest szczególnie odpowiednia do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, chemicznym i podobnym.

Główne cechy:
• Bezobsługowe.
• Zintegrowane zawory, które uniemożliwiają wydobywanie się gazów powodujących korozję.
• Bardzo niskie samowyładowanie.
• Bardzo niskie gazowanie podczas pracy.
• Błędy obsługi są zminimalizowane.
• Brak wycieku elektrolitu w przypadku uszkodzenia ogniw.
• Brak zanieczyszczeń lub korozji z powodu wycieku elektrolitu.

Przemyślane i dopasowane oferty

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomagamy znaleźć najlepsze rozwiązania.